Write Edicatoin

Segítség! Író akarok lenni!

Segítség! Író akarok lenni!

Írói szabadság

2016. július 22. - Szűcs Orsolya

Mit lehet egy történetben és mit nem?

                                                         Képforrása: http://weheartit.com

Ez első sorban a történet műfajától függ. Lehet az Fanfiction, Fantasy vagy akár egy egyszerű Novella is.

1. Jó ha van Prológus!

Jó ha van Prológus a történetben, vagy Novelláknál egy részletes bekezdés. Így az olvasó tisztában van az előzményekkel, illetve talán még a szereplőkről is megtud egy és mást.

2. Szereplők jellemzése!

Ha blogról van szó akkor ezt egy külön bejegyzésben is meg tudod tenni. Ez esetben nagyobb a választék:

- Adatokban is feltüntetheted. (Születés: 2006.02.03, Kedvenc szín: Piros)

- Leírás. (Alexa Morgen egy átlagos 19 éves lány, aki...)

- Idézet. (Egy idézetet is tehetsz a megadott szereplőhöz, ami jellemzi vagy ami hozzá kötött)

Persze ezeket együtt is megteheted.

Ha viszont történetről/novelláról van szó akkor általában a jellemzés ajánlatos, amit a történet írása közben tudsz beilleszteni. Egy egy oda illő tulajdonságot. DE EZ NE TŰNJÖN FEL HIRTELEN!!! Ezt a cselekményhez kell kötni, például ha esik az eső, lelehet írni erről a szereplő véleményét, de esetleg ha meglát valakit (a szereplő) akkor azzal együtt is le lehet írni:

"Itt jön Emily... Em az a tipikus szőke, hosszú hajú lány, gyönyörű kék szemekkel. Sugárzik belőle az optimizmus. Ezért nem is csoda, hogy a legtöbb fiú utána vágyódik.."

3. Párbeszéd!

Ezzel szerintem nem okozok meglepetést ha azt írom, egy történetben a legjobb ha van párbeszéd. Ez könnyen megmutatja a szereplők véleményét, stílusát és a cselekményt is.

Ezek a legfontosabbak egy történet tartalmában. Viszont az is nagyon fontos, hogy előre feltüntessük, a káros, zavaró tartalmakat. (+18, testi sérelem, megrázó esemény) Ezt persze könyveknél nem szokás, inkább ha blogban írsz. Általában a blog oldalsó sávjaiban szokás vagy a leírásában, de ha csak bizonyos részeknél van ilyen, akkor értelem szerűen a blog elején.

Még utolsóként megemlíteném a képeket, ezt természetesen tetszés szerint döntheted, hogy milyen vagy hogy egyáltalán szeretnél-e közzétenni, de figyelni kell, hogy illjen a történethez és hogy ne legyen túl felkavaró. Sokan szoktak még a cím/bevezetés alá is beilleszteni, a részekben. Ennek általában az egész rész történetét kell jellemeznie, de lehet ez akár egy feliratos kép is, ami vagy szintén illik a történethez vagy a címet foglalja magába.

Ennyi lett volna ez a bejegyzés. Remélem tudtam segíteni :) Jó írást!

 

A bejegyzés trackback címe:

https://writeducation.blog.hu/api/trackback/id/tr938902926

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása